Hlava může být největším nepřítelem obchodníka

Napsal Kryptoměny a binární opce (») 8. 12. 2016 v kategorii Binární opce, přečteno: 539×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinepsychologie.jpg

Jedním z velkých témat tradingu nejen binárních opcí je psychologie. Na první pohled se to může zdát přehnané, ale jen do doby, než si vyzkoušíte obchodování na vlastní kůži s vlastními penězi.

Psychologie obchodování binárních opcí je asi jediná věc, kterou si nevyzkoušíte na demu. Klíčovým faktorem tu jsou emoce, které jsou spojené s riskováním skutečných peněz. Někdo je může částečně poznat už na testovacím účtu, pokud mu hodně záleží i na cvičných výsledcích.

Hlavním problémem spojeným s emocemi je impulzivní chování, které vede k chybám. Kdo to nezažil, nedokáže si dost dobře představit, čím si prochází obchodník, když inkasuje ztráty. Do nekonečna si můžete opakovat, že jsou ztráty běžnou součástí obchodování, ale když přijde třeba pět ztrátových obchodů za sebou, začnou pracovat nervy.

Nezkušení obchodníci pak v takových situacích můžou začít dělat různé chyby, které se dají shrnout jednoduše: nedodržení obchodního plánu. Můžou začít vstupovat do obchodů, které neodpovídají pravidlům obchodní strategie, nebo naopak nevstupovat do obchodů, které pravidlům strategie odpovídají.

To vše vede k tomu, že se rozhodí statistiky, takže už nemůžete očekávat výsledky, které odpovídají testům.

Řešení takových problémů spočívá v opravdu důkladné přípravě v testech. Strategii je mít potřeba nastestovanou na dostatečném vzorku obchodů, nejlépe na stovkách opcích. Z těchto výsledků zjistíte, jak se strategie chová a jaké můžete zažít nejhorší scénáře v podobě drawdownu, tedy poklesu zůstatku na obchodním účtu.

Pro reálné obchodování je pak dobré si s chladnou hlavou sepsat očekávání a specifikovat, při jakých výsledcích budeme považovat strategii za nefunkční a přestaneme obchodovat. Takový scénář musí vycházet z testovacích výsledků.

Při reálném obchodování je pak třeba jen exekuovat plán, a to nejen co se týče vstupů do obchodů, ale také v případě nejhoršího scénáře a zastavení obchodování. Tím se vyhnete impulzivnímu chování, které je největším nepřítelem obchodníka.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.