Jak a kde obchodovat bitcoin

Napsal Kryptoměny a binární opce (») 23. 11. 2017 v kategorii Kryptoměny, přečteno: 494×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinebitcoin.jpg

Ze všech stran se na nás valí bitcoin a další kryptoměny. Co jsou a má smysl s nimi obchodovat, investovat do nich?

Nejprve se krátce zastavme u podstaty kryptoměn, jako je bitcoin. Jedná se o digitální měny založené na kryptografii, které jsou zároveň decentralizované. Výsledkem je, že je neovládá žádná banka nebo stát a že je nezle falšovat nebo potají vydávat nové jednotky měny.

Kryptoměny umožňují bezpečné finanční transakce, jsou nezfalšovatelné, transakční náklady obvykle nízké a rychlost převodů vysoká. Proto se kryptoměnám předpovídá velká budoucnost, a to nejen ve světě financí, protože jejich prostřednictvím lze spolehlivým způsobem evidovat jakékoliv vlastnictví.

Kryptoměnám vládne bitcoin, protože byl první. Je tu od roku 2009 a od té doby vyrostla jeho hodnota z nuly na více než 160 tisíc korun. Ano, jeden bitcoin má dnes hodnotu více než osm tisíc amerických dolarů. A zatím stále roste.

Celý letošní rok je ve znamení globálního růstu kryptoměn, a proto se staly zajímavým podkladovým aktivem pro obchodování. Obchodovat samozřejmě můžete tak, že dané digitální měny budete na burzách nakupovat do přímého vlastnictví. To se hodí pro dlouhodobější strategie, kdy chcete nakoupit a držet.

Pokud byste raději využívali krátkodobých pohybů, a to oběma směry, tedy nahoru i dolů, což může být také validní přístup, protože jsou kryptoměny velmi volatilní, můžete na to použít běžné investiční nástroje, jako jsou binární opce a Contracts for Difference.

Ty jsou k dispozici i u regulovaných brokerských společností a umožní spekulace, aniž byste danou kryptoměnu přímo drželi. Tedy na obdobný způsob, jako když obchodujete klasické měny na Forexu. Také přímo nekupujete eura nebo dolary, přesto můžete vydělávat na pohybech kurzů těchto měn.

Každá cesta má své výhody i nevýhody, záleží na strategii. Burzovní obchodování je možné si vyzkoušet na demo účtu, což je důležitá výhoda. Zatímco přímé obchodování s měnami si nanečisto nevyzkoušíte, leda pomocí tak zvaného paper tradingu, kdy si své hypotetické obchody zapisujete do deníku, a následně je vyhodnotíte.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.