Zásady money managementu

Napsal Kryptoměny a binární opce (») 21. 2. 2014, přečteno: 920×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Dnes bych se chtěl věnovat jedné relativně triviální záležitosti, která k mému překvapení ale pro dost lidí samozřejmá není. Je to money management, neboli řízení peněz při obchodování.

V první řadě je třeba si uvědomit, že žádný obchodní systém nenaděluje jen zisky, vždy přicházejí také ztráty, někdy dokonce ve šňůrách. A to musíme být při obchodování binárních opcí schopní ustát. Základním opařením v tomto ohledu je riskování jen zlomku zůstatku na obchodním účtu.

To znamená, že když se chystám uskutečnit obchod s binární opcí, investuji jen určité procento ze svých peněz. Konzervativně se doporučují 2 procenta, někdo bývá agresivnější, někdo naopak konzervativnější.

Příklad. Mám na účtu 1000 dolarů. Při dvou procentech tedy do příštího obchodu investuji jen 20 dolarů.

Tím si zajistíme, že vydržíme i sérii ztráta a budeme moci obchodovat dál i přes výkyvy ve výsledcích. Obdobně bychom měli postupovat i při vybírání zisků z obchodního účtu. Chceme, aby náš účet rostl,

Proto vybíráme jen část zisků, třeba polovinu, druhou necháváme na obchodním účtu, navyšujeme kapitál a obchodované pozice.

Další aspekty money managementu odpadají, například na Forexu musíte řešit velikost ochranných stop lossů, výstupy v zisku a podobné věci, to naštěstí u binárních opcí, takže to všechny úvahy značně zjednodušuje.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.